Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 16.12.2022 - 09:36:05
Isparta'da düzenlenen Türkiye Tekvando Şampiyonası için açılış seremonisi düzenlendi.

Süleyman Demirel Atatürk Spor Salonu'nda organize edilen şampiyonaya, 53 ilden 609 kulüp ve 4 bine yakın sporcu katılıyor. Bu sayı ile şampiyona tarihinin rekor katılımı da sağlanmış oldu.

Şampiyona için açılış seremonisi düzenlendi. Açılış törenine, Isparta Valisi Aydın Baruş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sabri Küyük, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, antrenörler, hakemler, sporcular, görevliler ve davetliler katıldı.

“TÜRK TAEKWONDOSU DÜNYADA ÖNEMLİ BİR KONUMA SAHİP”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, yaptığı açıklamada, “Türk taekwondosu dünyada çok önemli bir konuma sahip, son zamanlardaki başarımızı halkımız takdir ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız da takdir ediyor. Adım adım Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na hazırlanıyoruz. Bundan önceki olimpiyatta Tokyo'da hem paralimpikte 2 madalya hem genel taekwondoda 2 madalya almıştık. Toplam 4 madalyayla kapatmıştık. Geldiğimiz noktada sporcularımız 2024'e dolu dizgin gidiyorlar. 4 sporcudan daha fazla katılım olimpik taekwondoda sağlayacaklar. İnşallah buradan çıkacak netice de de iyi sporcularımız ülkeyi temsil etme adına güzel işler yaparlar. Bunun takipçisi olacağız” dedi.

Açılış seremonisine katılacak olan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç ise elim şehit haberleri sonrasında programını iptal etmek zoruna kaldı. Başkan Şahin, dün şehit olan  Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman ve Piyade Komando Üsteğmen Tunahan Yavuz ile tüm şehitlerimizi anarken tüm salon saygı duruşunda bulundu. Görüntülenme Sayısı
8814
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42